Kontakta Väderstad

Välkommen att kontakta någon av oss nedan om du finns i Sverige, Norge eller Finland. Vi hjälper dig att hitta rätt maskin för dina förutsättningar, rätt tillbehör
till din maskin eller servar den när så behövs. Vi svarar på alla frågor kring Väderstads sortiment.

Försäljning

   
Bo Stark Bo Stark
Försäljningschef Norden
Tel: +46 142 820 28
Mobil: +46 70 605 39 08
bo.stark@vaderstad.com
   
Peter Karlsson Peter Karlsson
Regionschef Sverige Öst
Tel: +46 142 821 91
Mobil: +46 70 658 54 45
peter.karlsson@vaderstad.com
 
Jacob Nilsson Jacob Nilsson
Regionschef Sverige Väst
Tel: +46 142 821 05
Mobil: +46 70 311 51 58
jacob.nilsson@vaderstad.com
Ingvar Sundelöf Ingvar Sundelöf
Regionschef Sverige Syd

Norra Vombsvägen 10
247 96 VEBERÖD

Tel: +46 46 841 70
Mobil: +46 70 315 68 08
ingvar.sundeloef@vaderstad.com
 
Gert Heimersson Gert Heimersson
Regionschef Sverige Nord

Sösta, Romfartuna
725 94 VÄSTERÅS

Tel: +46 21 632 53
Mobil: +46 70 515 68 08
gert.heimersson@vaderstad.com
Per Andersson Per Andersson
Marknadsansvarig Finland, Norge
Tel: +46 142 820 01
Mobil: +46 708 777 666
per.andersson@vaderstad.com
 
Lena Svensson Lena Svensson
Kontorsansvarig Norden
Tel: +46 142 820 39
Mobil: +46 70 390 03 10
lena.svensson@vaderstad.com
Freddie Lindekrantz Freddie Lindekrantz
Practical Sales Support
Sverige Öst
Mobil: +46 73 074 58 83
freddie.lindekrantz@vaderstad.com
 
Anton Lindesson Anton Lindesson
Practical Sales Support
Sverige Väst
Mobil: +46 73 083 71 65
anton.lindesson@vaderstad.com
Jonas Tornerhjelm Jonas Tornerhjelm
Practical Sales Support
Sverige Syd
Mobil: +46 73-066 58 51
jonas.tornerhjelm@vaderstad.com
   

Service

   
Jens Mileteg Jens Mileteg
Servicechef Norden
Tel: +46 142 820 14
Mobil: +46 70 394 02 39
jens.mileteg@vaderstad.com
 
Lennart Långh Lennart Långh
Serviceansvarig Sverige Syd
Tel: +46 142 882 82
Mobil: +46 70 532 94 74
lennart.langh@vaderstad.com
Johan Pettersson Johan Pettersson
Serviceansvarig Sverige Väst
Tel: +46 142 882 81
Mobil: +46 70 541 61 84
johan.pettersson@vaderstad.com
 
Lennart Carlsson Lennart Carlsson
Serviceansvarig Sverige Nord
Tel: +46 142 882 84
Mobil: +46 70 543 61 67
lennart.carlsson@vaderstad.com
Tobias Åberg service SE Tobias Åberg
Serviceansvarig Sverige Öst
Tel: +46 142 817 77
Mobil: +46 70 582 01 47
tobias.aberg@vaderstad.com
 
Wilhelm Stark Wilhelm Stark
Servicetekniker
Tel: +46 142 822 12
Mobil: +46 72 218 09 32
wilhelm.stark@vaderstad.com

Reservdelar (Väderstad Parts)

   
Spare Parts Fredrik Wågbrant
Säljsupport Parts
Tel: +46 142 818 53
 
Spare Parts Sam Gustafsson
Säljsupport Parts
Tel: +46 142 818 52
Spare Parts David Malm
Säljsupport Parts
Tel: +46 142 818 50
 
Spare Parts Erik Slatte
Säljsupport Parts
Tel: +46 142 818 51
Spare Parts Melinda Andersson-Solti
Säljsupport Parts
Tel: +46 142 818 54